Boštjan Murn obranil naslov državnega prvaka

Na dobrih 65 kilometrih je bil med mlajšimi mladinci najhitrejši član Adrie Mobila Boštjan Murn, ki je z odlično vožnjo v finalnem šprintu v boju z Blažem Avbljem (Rog AS) ubranil majico državnega prvaka. Tretji je bil Murnov klubski kolega Rok Kovačič. Boštjan Murn: »Vreme danes ni bilo idealno, ampak zame to ni bila ovira, prav tako ne za mojo odlično ekipo, ki mi je vseskozi pomagala. Vesel sem ubranitve naslova in prav tako 3.mesta mojega klubskega kolega«.
Med ženskami do 23 let bo majica državne prvakinje krasila Katjo Jeretina (Adria Mobil). Na drugem in tretjem mestu sta končali dve Urški. Druga je bila Urška Bravec in tretja Urška Žigart. Katja Jeretina: "Proga je bila zame ravno prav zahtevna. Čez vzpon sem vozila svoj tempo ter na spustu nazaj ujela skupino. Pred šprintom sem imela dobro pozicijo, ki sem jo izkoristila in prišla do generalnega 3. mesta in zmage v kategoriji U23".
Na traso, dolgo 98 kilometrov, so se nato podali starejši mladinci, ki jih je že pošteno namočil dež. Nevihta se je razbesnela malo po štartu in tako so mokri prevozili doberšen del trase. V cilju pa je bil ponovno najhitrejši stari in sedaj tudi novi državni prvak Nik Čemažar (KK Kranj). Drugo mesto je dosegel Aljaž Jarc, ki je po dirki dejal: »V zaključku sem menjal kolo in pri lovljenju skupine sem zapravil »naboj«, ki bi mi prav prišel v boju za naslov prvaka«.
Dirka članov in kategorije pod 23 let se je po pričakovanjih začela hitro. Že kmalu se je v ospredju izoblikovala vodilna skupina, v kateri so Mezgec, Bole, Roglič, Tratnik, Pogačar, Jerman in Mohorič vztrajali vse do zadnjega kroga. Potem se je začel boj za majico državnega prvaka. V predzadnjem krogu je ponovno začelo deževati, zato se je obetal moker in nevaren boj, ki ga je dobil Luka Mezgec in postal 27. državni prvak. Najboljši Adriin kolesar je bil Grega Gazvoda na devetem mestu.
V kategoriji do 23 let je postal državni prvak Žiga Jerman (Rog Ljubljana), ki je bil s klubskim kolegom Tadejem Pogačarjem ves čas dirke v ospredju. Pogačar je v cilj prišel na drugem, Žiga Hrovat (Adria Mobil) pa v ospredju druge skupine na tretjem mestu.
REZULTATI: DP 2017
Srečko Glivae & prijavim.se
FOTO: prijavim.se
Latest news
-
14.04.2025
3 ZMAGE NA POKALU POLI 2025
-
02.04.2025
VABILO NA OBČNI ZBOR
-
31.03.2025
Žak Eržen ubranil zmago na I feel Slovenia VN Adria Mobil, Tilen Finkšt na zmagovalnem odru