23.09.2022

Svetovna prvaka Nemec Emil Herzog in Kazahstanec Yevgeniy Fedorov, od naših v cilju samo Aljaž Turk

Na svetovnem prvenstvu v Avstraliji sta bili danes na sporedu dve cestni dirki, mladincev in mlajših članov (U23), na katerih so nastopili tudi člani našega kluba. Žak Eržen, Aljaž Turk za reprezentanco Slovenije in Martin Jurík za Slovaško med mladinci ter Boštjan Murn za Slovenijo med mlajšimi člani. Proga je bila izredno težka in selektivna, saj ves čas poteka nekoliko navzgor, tako da so noge ves čas precej trpele. V vsakem krogu je bilo potrebno opraviti tudi z nekaj več kot kilometer dolgim vzponom na Mt. Pleasant (8,6 %), ki je poskrbel da je bila skupina kolesarjev v ospredju iz kroga v krog vse manjša.

Med mlajšimi mladinci, ki so morali prevoziti 135,6 km in opraviti s 1990 višinskimi metri, je bil najboljši Nemec Emil Herzog, ki je v sprintu ugnal Portugalca Antonia Morgada, bronasto medaljo je osvojil Belgijec Vlad Van Mechelen, najboljši v sprintu manjše skupine kolesarjev, ki je za zmagovalcem zaostala 55 sekund. Aljaž Turk je bil 39. (+ 11:50 min), boljši od njega od Slovencev je bil samo Natan Gregorčič na 23. mestu (+ 7:16 min), Žak Eržen in Martin Jurík sta odstopila.

Dirko mlajših članov (169,8 km, 2486 višinskih metrov) je dobil Kazahstanec Yevgeniy Fedorov, drugi je bil Čeh Mathias Vacek, ki je zaostal sekundo, tretji pa v sprintu prve zasledovalne skupine, ki ji je nekaj malega zmanjkalo da bi na koncu ujela ubežnika, Norvežan Søren Wærenskjold (+ 3 sek). Matevž Govekar, reprezentančni kolega našega Boštjana Murna, ki dirke ni končal, je bil v prvi zasledovalni skupini celo v igri za bron, na koncu pa je zasedel odlično 9. mesto.