26.07.2022

Jakob Omrzel na Olimpijskem festivalu evropske mladine

V Banski Bystrici na Slovaškem v teh dneh poteka Olimpijski festival evropske mladine, na katerem med drugim Slovenijo zastopa tudi Jakob Omrzel, kolesar KK Adria Mobil. Letošnja slovenska delegacija je največja doslej, na igrah bo v desetih panogah nastopilo 97 športnic in športnikov, od kolesarjev še Erazem Valjavec (RC KAC) in Bor Ebner (Pogi Team UAE Generali).

Danes je bila v centru šestega največjega mesta na Slovaškem, ki šteje 76000 prebivalcev, na sporedu vožnja na čas. Z 8,4 km dolgo progo je najhitreje opravil Poljak Patryk Goszczurny, drugi je bil Čeh Pavel Šumpik, tretje mesto pa je osvojil Britanec Seb Grindley. Jakob Omrzel je med 93. kolesarji osvojil 45. mesto, za zmagovalcem je zaostal dobrih 52 sekund. Erazem Valjavec je bil sedmi, Bor Ebner pa 76. V četrtek kolesarje čaka še cestna dirka v Banski Bystrici in okolici, s precej razgibano 65,8 km dolgo traso.