02.07.2022

Tilen Finkšt četrti na sredozemskih igrah v alžirskem Oranu

Četverica kolesarjev KK Adria Mobil je na sredozemskih igrah, v alžirskem mestu Oran, nastopila v dresih Slovenije. Tilnu Finkštu je v konkurenci 70 kolesarjev nekaj centimetrov zmanjkalo do bronaste medalje, 145 km dolgo cestno dirko je končal na odličnem četrtem mestu. Prva tri mesta so osvojili Francozi. Zmagal je Paul Penhoet, drugi je bil Ewen Costiu, ki je v cilj prišel v času zmagovalca, tretji Valentin Retailleau pa je dobil sprint skupine šestih kolesarjev, ki je zaostala 5 sekund. David Per je bil 13. (+ 1:25 min), Boštjan Murn 38. (+ 3:12 min), Aljaž Jarc pa 44. (+ 3:18 min). Za Srbijo je nastopil tudi naš nekdanji kolesar Dušan Rajović, osvojil je 24. mesto.