11.04.2022

Prvenec Špele Colnar za tris Adrie

V Kamniku je včeraj potekala kolesarska dirka za 1. pokal Kamnika, kjer so v vseh treh mladinskih kategorijah, v katerih so nastopili, slavili kolesarke in kolesarji Adrie Mobil. Na dirki v Italiji je bil med dečki A Mai Prevejšek drugi.

Včeraj so se na novi preizkušnji v koledarju dirk na slovenskih cestah, pomerili mlajši mladinci, starejši mladinci in mladinke ter članice.

Pri mlajših mladincih je slavil Nejc Peterlin, 5. je bil Vid Murn in 21. Gašper Petje. Pri starejših mladinkah je bila prvič v karieri najboljša Špela Colnar, pri starejših mladincih je zmagal Martin Jurík, Slovak v dresu novomeškega kluba, 5. je bil Aljaž Turk, 6. Žak Eržen in 23. Aljaž Žefran.

Njihov trener, Josip Radakovič, je po dirki zadovoljen povedal:«Vesel sem dobrih rezultatov. To je bila prva Špelina zmaga in prva zmaga letošnje okrepitve, Slovaka Martina Jurika, v dresu našega kluba. Dirka je prava poživitev za kolesarstvo v Sloveniji, kjer takšnih dirk primanjkuje. Zmagali so najboljši, tisti, ki so najbolje opravili s težko traso, 2,5 km makadamskim odsekom, vzponom in tehnično zahtevnim, ozkim spustom.«

Uspeh mladink in mladincev sta z odličnim dirkanjem med dečki A, v Italiji, dopolnila Mai Prevejšek in Aljaž Avsec. Na dirki Giornata Del Ciclismo Ronchese v Ronchi Dei Legionari sta na 57 km dolgi preizkušnji, v konkurenci več kot 120 kolesarjev, pokazala odlično pripravljenost. Mai Prevejšek je osvojil 2. mesto, Aljaž Avsec pa je bil četrti.