06.06.2021

Kristjan Hočevar zadržal drugo mesto

V Jeseníku na Češkem se je končala Dirka miru za mlajše člane do 23 let. Kristjan Hočevar je po včerajšnji sanjski vožnji zadržal skupno drugo mesto. Danes je bila še ena težka etapa, ki jo je v sprintu 33–ih kolesarjev dobil Francoz Axel Laurance. Najboljši Slovenec je bi Kristjan Hočevar na 21. mestu.

Končni zmagovalec je postal Filippo Zana, sicer član poklicnega moštva Bardiani-CSF-Faizanè. Kristjan Hočevar je s skupnim drugim mestom dosegel drugi najboljši slovenski izzid v zgodovini dirke, kajti leta 2018 je tu zmagal Tadej Pogačar.

Kristjan Hočevar: »Začetek današnje etape je bil kar napet. Takoj po startu se mi je pokvaril menjalnik in sem moral prvo uro voziti v eni prestavi. Potem, ko se je v skupini malce umirilo, smo menjali kolo. Na vzpone so Norvežani narekovali zelo močan ritem in na enem izmed vzponov nas je spredaj ostalo samo še osem. Na zadnji klanec sem poskušal z napadi, vendar je bil klanec prepoložen in se ni dalo narediti razlike. Na koncu sem v cilj pripeljal v prvi skupini in osvojil skupno drugo mesto. Fantje so opravili res odlično delo in vedno smo bili v dobri poziciji, tako da zahvala tudi njim«.