05.04.2021

Kristjan Hočevar 14. na legendarni dirki

V majhni italijanski vasici Col San Martino  na severovzhodu Italije v deželi Benečiji, je potekala dirka 72° Trofeo Piva, ki je ena najprestižnejših italijanskih dirk za mlade kolesarje do 23 let.

Zaradi poškodb kolesarjev  sta KK Kranj in KK Adria Mobil združili moči in skupaj nastopili pod slovensko zastavo. Najuspešnejši je bil Kristjan Hočevar na 14. mestu.

Ekipo Slovenije so zastopali trije Novomeščani in sicer: Žiga Piskule, Aljaž Colnar in Kristjan Hočevar. Na krožni 171 km dolgi progi so morali kolesarji premagati devet gorskih ciljev. Najhitrejši je bil Španec Juan Ayuso (Team Colpack Ballan), ki ima v žepu že profesionalno pogodbo z ekipo UAE-Team Emirates in bo naslednjih pet let sotekmovalec Tadeja Pogačarja.

Kristjan Hočevar: »Vsak krog smo imeli 2,5 km dolg vzpon, v zadnjih treh pa je bila dodana še 800-metrska “spica” z maksimalnim 20% naklonom. Kolesarji Adrie smo dirkali dobro, sploh glede na to, da sta Aljaž Colnar in Žiga Piskule prvo leto med člani. Tri kroge pred ciljem je pobegnilo okoli petnajst kolesarjev, med katerimi nismo imeli predstavnika. Tako sem v zadnjem krogu napadel in se preselil do prve skupine. V zaključku dirke so mi malo pošle moči, a sem z uvrstitvijo na 14. mesto zadovoljen«.