28.08.2020

Gal Glivar in Fran Miholjevič za konec EP med dvajseterico

V francoskem Plouayu se je z mešano ekipno vožnjo končalo 26. evropsko prvenstvo v cestnem kolesarju. Pred mešanimi ekipami so se za evropski naslov pomerili mladinci. Velik uspeh sta dosegla dva Adriina kolesarja, Fran Miholjevič, ki je zastopal barve hrvaške je zasedel enajsto in Gal Glivar osemnajsto mesto.

Na evropskem prvenstvu med mladinci je nastopilo kar šest Adriinih kolesarjev. Poleg omenjenih še Nino Polovič, Jaka Špoljar, Aljaž Colnar in Bruno Paškalin. 109 km dolga dirka je bil zelo selektivna. Skupina se je manjšala iz kroga v krog tako, da je v zaključni sprint prišlo le okoli 30 kolesarjev. Na zahtevnem vetrovnem sprintu je odločala vsaka malenkost. Še najbolje se je znašel Danec Kasper Andersen, ki je suvereno zmagal.  Oba Adriina kolesarja sprint nista izpeljala idealno, še zlasti Gal Glivar, ki je zaradi vetra izbral napačno linijo in tako izgubil nekaj mest. Sicer sta oba z vožnjo zadovoljna, kar je dobra popotnica za naslednji veliki cilj in sicer svetovno prvenstvo, ki bo oktobra najverjetneje v Italiji.

Ostali novomeški kolesarji so se uvrstili na naslednja mesta: Jaka Špoljar 39.  Nino Polovič 52. Aljaž Colnar in Bruno Paškalin nista prišla do cilja.

Gal Glivar: »Evropsko prvenstvo je bil eden glavnih ciljev te sezone. Nanj sem se dobro pripravil. Po slabo odpeljanem kronometru sem se osredotočil na cestno dirko. Samo dirko sem odpeljal dobro in bil od starta do cilja v prvih 20. Dirko je po pričakovanju odločil sprint manjše skupine, kjer je zmagal danes najmočnejši kolesar. Ko se je dirka bližala koncu sem videl da imam se močne noge in da moram po pameti odpeljati zadnje kroge. Žal se na zadnji klanec ni naredila prava selekcija, tako da so do izraza prišli hitri kolesarji. V zaključni sprint sem prišel čisto spredaj, vendar sem bil na napačni strani ceste kjer je pihal veter.  Žal je evropsko prvenstvo samo le ena dirka in drago plačaš vsako napako. Vseeno sem z vožnjo zadovoljen«.

Danci kraljujejo tudi na dirki Visegrad 4 Juniors na Madžarskem, ki šteje za pokal narodov. Na dirki uspešno nastopa drugi del slovenske reprezentance. Ponovno je bil zelo uspešen Žiga Piskule, ki se je že drugič zapored dosegel lep rezultat. Tokrat je bil 11. Vse štiri etapa je dobil Danec Tobias Lund Andresen in postal skupni zmagovalec.