27.11.2019

Adria Mobil ekipa leta 2019

V Stanovski dvorani Ljubljanskega gradu je potekala tradicionalna prireditev Večer zvezd na kateri so podelili priznanja najboljšim slovenskim kolesarjem. Kolesarska zveza Slovenije je prestižni naziv kolesar leta podelila Primožu Rogliču in Tanji Žakelj. Marko Kump, ki je letos kraljeval na slovenskih cestah je osvojil pokal Slovenije. Adria Mobil je bila razglašena za domačo ekipo leta.

Ekipa Adrie Mobil in Marko Kump sta prejela najvišje priznanje na domači kolesarski sceni; predvsem po zaslugi Kumpa, ki je zmagal na vseh štirih kategoriziranih enodnevnih dirkah v Sloveniji. Z sezono je bil zadovoljen tudi trener Branko Filip, ki je ob tem dejal: "V sezoni 2019 smo nastopili na 24 kategoriziranih UCI dirkah; 14 etapnih ter 10 enodnevnih v štirinajstih državah. Marko Kump, David Per in Gašper Katrašnik so zastopali Slovensko reprezentanco na evropskem prvenstvu elitne kategorije na Nizozemskem. David Per pa je bil udeleženec svetovnega prvenstva v Veliki Britaniji. V kategoriji mlajših članov (U23) smo imeli štiri slovenske tekmovalce v nacionalni ekipi, Dušan Rajović pa je zastopal Srbijo na evropskem prvenstvu.

Na kategoriziranih UCI dirkah smo dosegli 12 zmag, 10 drugih in 8 tretjih mest. Marko Kump je zmagal na vseh slovenskih enodnevnih kategoriziranih UCI dirkah, ter bil skupni zmagovalec Slovenskega Pokala. Najbolj uspešna dirka v letošnji sezoni je bila CroRace – Po Hrvaški, kjer smo dosegli dve etapni zmagi in eno drugo mesto. Ekipa je izjemno odpeljala cestno državno prvenstvo v Radovljici, kjer smo v konkurenci najboljših kolesarjev na svetu (Roglič, Pogačar ...) dosegli 2. in 3. mesto. Zelo sem zadovoljen z rezultati in napredkom članske ekipe KK Adria Mobil v letu 2019."