31.07.2023

MAI PREVEJŠEK V MARIBORU NA CESTNI DIRKI TIK POD STOPNIČKAMI

V soboto, 29. julija 2023, se je v Mariboru končal Olimpijski festival evropske mladine - EYOF, na katerem je nastopilo 3600 udeležencev iz 48 evropskih držav, ki so se pomerili v 11 disciplinah. Slovenijo je zastopalo 138 športnic in športnikov, med njima tudi Mai Prevejšek in Gašper Štajnar.

Mai Prevejšek je v individualni vožnji na čas, ki je potekala v izredno zahtevnih in spreminjajočih vremenskih razmerah, s hudim nalivom in močnimi sunki vetra, zasedel 46. mesto. V cestni dirki pa mu je samo nekaj centimetrov zmanjkalo do bronaste medalje, osvojil je odlično 4. mesto. Gašper Štajnar, ki je nastopil v gorskem kolesarstvu (MTB), je bil na razmočeni, blatni in tehnično zahtevni progi šestnajsti.