14.07.2023

Žak Eržen evropski podprvak v dirki na izpadanje

Žak Eržen je na Portugalskem, na EP na velodromu za mlajše člane in mladince, opravičil vlogo enega od favoritov za medalje. V disciplini Elimination Race je v mavrični majici aktualnega svetovnega prvaka na koncu moral premoč priznati samo Italijanu Davidu Stelli, tretji je bil Nizozemec Collin Westbroek. Rezultati: https://www.uec.ch/resources/2023%20Events/track%20anadia/res/mjeli2.pdf Eržen je po lanskem tretjem mestu tokrat stopil stopničko višje, osvojil naslov evropskega podprvaka in tudi prvo medaljo za Slovenijo na tem prvenstvu. Nastop našega šampiona in podelitveno slovesnost si lahko ogledate proti koncu tega posnetka:  https://web.facebook.com/watch/live?ref=watch_permalink&v=290046083507098

Žak pa je zal las zgrešil stopničke v olimpijski disciplini Omnium, kjer bil je četrti. S svojimi nastopi v Anadiji je sicer še enkrat več dokazal, da sodi v sam mladinski svetovni vrh na pisti, slovenskemu kolesarstvu je na velodromu pridirkal že 4 medaljo na velikih tekmovanjih v zadnjih dveh letih. Odlično sta v disciplini Points Race med mladinci nastopila tudi Nejc Peterlin, ki je s 5. mestom samo za 2 točki zgrešil bronasto medaljo in Neža Zupanič, ki je bila kljub poškodbi 6.