25.09.2022

Mavrična majica Belgijcu Remcu Evenepoelu, David Per je odstopil

V avstralskem Wollongongu je bilo zanimivo že noč pred startom zadnjega dejanja ne letošnjem svetovnem kolesarskem prvenstvu, cestne dirke članov. Nizozemec Mathieu van der Poel, eden glavnih favoritov za zlato medaljo, je bil namreč po incidentu z dvema mladoletnicama v hotelu aretiran in odpeljan na policijsko postajo, kjer je prebil večino noči. Vseeno se je pojavil na startu, vendar je po 30 kilometrih odstopil. Zanimivo dirko, na kateri je nastopilo 169 kolesarjev iz 50 držav, med njimi šest Slovencev, je z dvema napadoma v zaključku dirke dobil belgijski "čudežni deček" Remco Evenepoel, ki je zadnjih 26 kilometrov odpeljal sam, kot v vožnji na čas. Zaradi taktiziranja manjše zasledovalne skupine, v kateri je bil ob koncu tudi Jan Tratnik, sta srebrna in bronasta medalja pripadla najboljšima v sprintu glavnine. Tratniku je 40 metrov zmanjkalo do odličja, na koncu je bil kot najboljši Slovenec na 12. mestu. Srebro je osvojil Francoz Christophe Laporte, bron pa domačin Michael Matthews. Tadej Pogačar je bil 19., Jan Polanc 30., Jaka Primožič 68, Domen Novak in naš David Per sta odstopila.