Novice

Aljaž Omrzel 27. na evropskem prvenstvu

05.08.2017

Prvi so s cestnimi dirkami na evropskem kolesarskem prvenstvu v danskem Herningu opravili mladinke, mlajše članice in mladinci. Domače kolesarke so osvojile dve medalji, obe srebrnega leska, enako je uspelo Norvežanom. V reprezentanci Slovenije so nastopili tudi kolesarka in dva kolesarja Adrie in sicer Aljaž Jarc in Aljaž Omrzel. Slednji je dosegel 27. mesto medtem, ko je bil Jarc 44. Katja Jeretina je bila pri dekletih do 23 let 33.

...

Mladince je  čakala 120,6 kilometra dolga dirka. Uvodoma so jo krojili tudi dež, megla in veter, v drugi polovici pa številni napadi. Na koncu je prišlo do sprinta glavnine, najhitrejše noge je imel Italijan Michele Gazzoli. Srebro je osvojil Norvežan Soren Waerenskjold, bron pa Nemec Niklas Märkl. Slovencev ni bilo v ospredju. Aljaž Omerzel je bil 27., Marko Hozjan 30., Aljaž Jarc 44., Luka Sagadin 77., vsi so končali v času zmagovalca, medtem ko je Nik Čemažar na 86. mestu zaostal 24 sekund.

Aljaž Omrzel: »Dirko je zaznamoval močan veter in dež, zato je bila borba za pozicijo od štarta do cilja. Odvilo se je več pobegov pri katerih smo bili zraven. Na koncu je dirko odločil šprint glavnine in dosegel sem solidno 27. Mesto«.

V Herningu v soboto sledita dirki za mlajše člane in članice, v nedeljo sledi obračun članov.

REZULTATI: mladinci dekleta U23